درب اتوماتیک

استفاده از درب اتوماتیک امروزه رواج فراوانی یافته است. گستردگی این مسئله به اندازه ای است که در انواع ساختمان‌ها و مکان‌های عمومی این درب‌ها دیده می‌شوند. درب ‌اتومات به شکل‌های مختلفی تولید شده و کاربردهای متنوعی دارند.

درب برقی اتوماتیک این قابلیت را دارند تا در جهات مختلفی حرکت کرده و اقدام به باز و بسته شدن کنند، باتوجه ‌به این قابلیت، درب‌ های اتوماتیک برقی در انواع مدل‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شود.

درب‌ های برقی در مجهز بودن به موتور برقی مخصوص باهم یکسان هستند و تفاوت آن‌ها مربوط به نوع مواد و متریال به کار برده شده در ساخت این درب ‌ها است.

ویژگی ها و مزایای درب اتوماتیک

همان‌طور که از نامش پیداست، نوعی درب است که به صورت خودکار و با استفاده از نیروی الکتریسیته باز و بسته می‌شود. به همین دلیل این درب در اصطلاح با عنوان «درب برقی» نیز شناخته می‌شود. از طرفی با توجه به نوع درب سیستم هوشمندسازی خاصی بر روی آن پیاده شده است. اغلب این درب‌ها به کمک سنسور چشمی‌ای که در بالای آن‌ها تعبیه شده است نزدیک شدن فرد را تشخیص داده و باز می‌شوند.

حساسیت این سنسور‌ها قابل تنظیم است و میزان نزدیک شدن افراد برای باز شدن درب را می‌توان تعیین کرد. همچنین درب برقی با سرعت‌های مختلفی باز و بسته می‌شوند. این پارامتر با توجه به محل نصب درب و کارکرد آن متفاوت است. برخی از درب ‌های برقی مجهز به سیستم قطع کن می‌باشند و در صورتی که مانعی در مقابل آن‌ها قرار داشته باشد متوقف شده و دوباره باز می‌شوند.

انواع و مدل های درب اتوماتیک

با توجه به محل استفاده و نوع نیاز، کاربردهای مختلفی می‌توان برای این درب‌ها بر شمرد. از جمله کاربردهای آن‌ها می‌توان به درب پارکینگ، درب بیمارستان و … اشاره کرد. درب اتوماتیک (automatic doors) با توجه به نوع مکانیزم باز و بسته شدن قابل دسته‌بندی هستند.

به دلیل کاربردهای مختلف و همچنین نیاز متفاوت افراد به درب اتوماتیک شرکت‌های سازنده به فکر چاره برای پاسخ گویی به این طیف وسیع سلیقه مشتریان توانسته اند مدل های گوناگون و کاربردی زیادی را طراحی و تولید کنند تا خریداران بتوانند به راحتی متناسب با نیاز و سلیقه خود یک مدل از درب های را با خیال راحت انتخاب و خریداری کنند.

درب اتوماتیک شیشه‌ ای

درب برقی شیشه ای از انواع بسیار رایج درب برقی می‌باشد. این نوع درب معمولاً در اماکن عمومی و ادارات که رفت و آمد زیاد است به کار می‌رود. استفاده از این درب‌ها باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی توسط سیستم‌های حرارتی و برودتی می‌شود. درب شیشه‌ ای اتوماتیک را در پاساژها، بانک‌ها و … می‌توان مشاهده کرد. این درب‌ها ظاهری بسیار زیبا و مدرن دارند. هم‌چنین از دیگر مزایای این درب‌ها صدای کم آن‌هاست.

در اتوماتیک شیشه ای خود انواع مختلفی دارد. از مدل‌های مختلف این درب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی
درب اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی
درب اتوماتیک شیشه‌ای منحنی (قوسی)
درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو یا اتوبوسی
درب اتوماتیک دوار (گردان)

درب اتوماتیک پارکینگ

درب پارکینگی همان‌طور که از نامش پیداست برای ورودی پارکینگ‌ها به کار می‌رود. از مزایای مهم این درب‌ها افزایش ایمنی پارکینگ می‌باشد. از طرفی استفاده از این درب‌ها این امکان را فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین وارد پارکینگ شده یا از آن خارج شوید.

درب پارکینگ معمولاً به وسیله‌ی جک‌های هیدرولیکی و جک الکترومکانیک باز و بسته می‌شوند. البته گاهی در برخی از این درب‌ها سیستم ریلی پیاده شده که به وسیله‌ی یک موتور عمل می‌کنند. برای باز و بسته کردن این درب‌ها از کنترل از راه دور (ریموت) استفاده می‌شود. در صورت مشترک بودن پارکینگ می‌توان چندین کنترل برای درب اتوماتیک آن داشت. درب‌ برقی پارکینگی به شکل‌های مختلف یک لنگه و دو لنگه تولید می‌شوند. درب پارکینگ می‌تواند به صورت نرده‌ای و یا هم‌چون انواع دروازه‌های فلزی و معمولی باشد.

درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای از دیرباز کاربردهای فراوانی داشته‌اند. این نوع درب‌ها در گذشته اغلب برای ورودی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. امروزه اما انواع درب‌ اتوماتیک کرکره‌ ای در مغازه‌ ها و هم‌چنین پارکینگ‌ ها به کار می‌روند.

درب های اتوماتیک کرکره ای از جنس‌های مختلفی نظیر فولاد، آلومینیوم، گالوانیزه فابریک و حتی برخی مواد اولیه شفاف ساخته می‌شود. این نوع درب در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شود. درب‌ برقی کرکره‌ای نیز به وسیله‌ی ریموت باز و بسته می‌شوند. امنیت این نوع درب‌ها نسبت به درب‌های کرکره‌ای معمولی بسیار بیشتر است.

سنسور (چشمی) درب اتوماتیک

میزان تردد می‌تواند بر روی نوع چشمی به کار رفته در درب اتوماتیک تاثیر داشته باشد این موضوع باعث شده که شرکت آتی در چند نمونه از بهترین سنسورها را با توجه به محل نصب به مشتریان خود عرضه کند.

 • سنسور مادون قرمز اکتیو در اتوماتیک

در این سنسور از مکانیسم مادون قرمز استفاده شده که با نزدیک شدن افراد و یا اجسام باعث شکست نور مادون قرمز و در نتیجه فرستادن سیگنال به سنسور و باز شدن درب‌های اتوماتیک می شود.

 • سنسور مادون قرمز پسیو

سنسور مادون قرمز پسیو عملکردی شبیه به مدل قبل دارد با این تفاوت که در مدل پسیو از سیستم حرارتی نیز برای باز و بسته شدن درب به طور اتوماتیک کمک گرفته می‌شود.

 • سنسور مایکروویو در اتوماتیک

سنسور مایکروویو به وسیله فرستنده امواجی با طور موج بیشتر از یک گیگاهرتز به در محیط اطراف خود پخش می کند و هرگاه جسم یا فردی در معرض این امواج قرار بگیرد به علت ایجاد تغییرات در طول موج سنسور دستور باز شدن درب را می دهد.

به کدام یک از شرکت های اجرا کننده درب برقی اتوماتیک اعتماد کنیم؟

سوال مهم این است که یک شرکت اجرا کننده درب برقی اتوماتیک باید دارای چه خصوصیاتی باشد که مشتریان بتوانند به آن اعتماد کنند؟

پاسخ آن در درون ذکر چند مورد از خصوصیات لازم و ضروری برای هر شرکت اجرا کننده می‌باشد که می‌بایست به آن توجه نمایید، این خصوصیات به شرح زیر است:

 • داشتن سابقه کاری درخشان: داشتن سابقه کاری درخشان می‌تواند به ما کمک کند که به آن شرکت اجرایی اعتماد کنیم زیرا شرکت‌های با تجربه همواره در صدد بهبود فعالیت و محصولات تولیدی خود هستند تا نظر مشتریان را جلب نمایند.
 • ارائه انواع خدمات تخصصی: یک شرکت قابل اعتماد توانایی ارائه انواع خدمات تخصصی در رابطه با درب برقی اتوماتیک را دارد و می‌تواند تمامی مشکلات شما را در این زمینه حل کند.
 • ارتباط سریع و راحت با کارشناسان: اگر یک شرکت هیچ راه ارتباطی بین مشتریان و کارشناسان خود در نظر نگیرد، به هیچ عنوان شرکت قابل اعتمادی نخواهد بود بنابراین از مراجعه به این شرکت های غیر قابل اعتماد اجتناب کنید.

شرکت نوین امنیت در با در نظر گرفتن راه ارتباطی، ارائه انواع خدمات مربوط به درب اتوماتیک و داشتن سابقه درخشان یکی از شرکت‌های اجرایی قابل اعتماد در بین افراد به شمار می آید.

اصالت درب اتوماتیک را چگونه تشخیص دهیم؟

تشخیص اصالت در اتوماتیک کار چندان راحتی نمی‌باشد زیرا برای این که بتوانید به طور تخصصی آن را ارزیابی کنید می‌بایست حتما در این زمینه دارای تخصص لازم باشید اما نگران نباشید زیرا راه هایی نیز برای افراد فاقد تخصص وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید به راحتی اصالت این درب‌ها را تشخیص دهید.

این راه‌های تشخیص به صورت زیر است:

 1. توجه به شرکت تولید کننده
 2. ارائه و یا عدم ارائه خدمات پس از فروش
 3. میزان رضایت سایر خریداران
 4. استانداردهای رعایت شده در ساخت درب‌ برقی
 5. امکان تعمیر آسان در صورت خرابی و …

بنابراین با توجه به موارد گفته شده تا حد زیادی می توانید از اصالت درب‌ برقی اطمینان حاصل کنید.

برای درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید

ارائه محصولات با کیفیت و جلب رضایت مشتریان، همواره سرلوحه کلیه اقدامات و فعالیت های نوین امنیت است. برای کسب اطلاعات فنی و اطلاع از قیمت محصولات با ما در ارتباط باشید.

09167997725