سیستم اعلام حریق در اهواز

امروزه روند توسعه و پیشرفت صنعت ساختمان به گونه ای است که می توان با استفاده بهینه از امکانات و تکنولوژی های موجود، فضاها و ساختمان ها را در مقابل خطراتی از قبیل حریق، آتش سوزی، سرقت و … مقاوم ساخت. بدیهی است که با توجه به آمارهای موجود، خسارت های مالی و جانی ایجاد شده در زمان حریق و آتش سوزی، می توان دریافت که همواره پیشگیری بهتر از درمان است. لذا استفاده از سیستم اعلام حریق در اهواز نقش مهمی را در پیشگیری از بروز حریق و آتش سوزی و نیز حفاظت از جان و مال افراد را ایفا می کند.

سیستم اعلام حریق چیست؟

یک سیستم اعلام حریق در اهواز مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور دود، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها استفاده می شود طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، می تواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد. اما شاید برای شما جالب باشد دانستن این مطلب که با توجه به اهمیت بالای سیستم های اعلان حریق در پروژه های صنعتی و ساختمانی، اما متاسفانه بیش از ۹۰درصد پروژه های سیستم های اعلان حریقی که در کشور کار می شوند، نهایت پس از چند ماه خاموش و بلا استفاده می شوند.

Since 1978

نصب انواع تجهیزات اعلام حریق در اهواز

تجهیزات اعلام حریق در اهواز از اجزای گوناگونی تشکیل شده‌اند (شامل کنترل پنل، دتکتورها، شستی و غیره) و راه‌اندازی آنها نیازمند تخصص و مهارت کافی در این حوزه است. در صورتی که نصب سیستم‌ اعلام حریق در اهواز به درستی انجام نشود می‌تواند خسارات و مشکلات زیادی با خود به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است نصب و اجرای سیستم اعلام حریق بسته به نوع سیستم (متعارف، آدرس‌پذیر و یا وایرلس) متفاوت است.

نکات مهم تجهیزات اعلام حریق در اهواز

یکی از نکات مهم در نصب تجهیزات اعلان حریق در اهواز، نصب آنها در مکان مناسب است. برای مثال نصب دتکتورهای دودی در آشپزخانه‌ها، موتورخانه و مکان‌هایی که مملو از دود و بخارات هستند، مناسب نیست چرا که باعث اختلال در عملکرد درست دتکتور و ایجاد آلارم‌های کاذب می‌شود. بعلاوه دتکتورهای دودی نباید در مسیر جریان باد قرار داده شوند. برای مکان‌هایی که احتمال وجود دود و حرارت به صورت همزمان وجود دارد، استفاده از دتکتورهای ترکیبی می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد.

نصب و راه‌اندازی سیستم اعلام حریق در اهواز

یکی از اهداف مرکز اعلام حریق نوین امنیت در نصب و اجرای پروژه‌ها این است که اجرای سیستم‌ها به گونه‌ای باشد که هزینه‌ی انجام شده (اعم از خرید تجهیزات، نصب و غیره) عملکرد سیستم را برای چندین سال تضمین کند. این فلسفه‌ای است که در تمام مراحل به ویژه نصب و اجرای سیستم اعلام حریق انجام می‌گیرد. در مرکز اعلام حریق نوین امنیت نیروهای با سابقه در نصب و اجرا مورد بازآموزی و مشورت قرار می‌گیرند. بعلاوه به طور مداوم بر پروژه‌های نصب شده و درحال نصب نظارت می‌کنیم تا رعایت استانداردها در جانمایی و شیوه‌ی نصب تجهیزات را رصد کنیم.